KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 9671346
*
nr 967 1346
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Gerald Steffe (f. 1939), "Bröllop" Trädgård", motivet: 25x22, 29x35
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 20:23:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 21:35:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar gerald steffe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
nr 967 1346
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Gerald Steffe (f. 1939), "Bröllop" Trädgård", motivet: 25x22, 29x35
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 21:35:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, mÃ¥lare och grafiker, bosatt i Stockholm.Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar gerald steffe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02